Geometri Nasıl Çalışılır?

  • 10 Ağustos 2019
  • 0 Yorum
Geometri Nasıl Çalışılır?

Geometri dersi pratik düşünme ve mantık yürütme yeteneği gerektiren bir ders olduğu için çoğu öğrenciyi zorlamaktadır. Sayısal öğrencilerinin dahi zorlandığı bir derstir. Peki bunlara rağmen geometri nasıl çalışılır? diyorsanız tam adresine geldiniz. Sunduğumuz önerileri dikkate alarak sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Konuları Nasıl Çalışacağım?

Geometri göründüğü gibi çok uzun ve yorucu değildir. Konular belli bilgiler ve kurallar içerdiği için öğrenmek kolaydır. Zor olan taraf ise test çözerek birçok soru görmek ve öğrendiğiniz kuralları bunlarda uygulamaktan geçer.

Zor ve bilgi gerektiren kısımlarda özet çıkarmanız sizin için avantaj olacaktır. Kolayca anladığınız bölümlerde ise bol bol soru çözerek konuyu pekiştirerek isabetli bir tercih yapabilirsiniz.


Geometri Soruları Nasıl Çözülür?

Geometri nasıl çalışılır? sorusuna verdiğimiz önerilerden sonra sıra soru çözme bölümüne geldi. Geometri dersi aslında biraz nankördür. Konuya çok çalışsanız bile bol bol soru çözmeden asla başarılı olamazsınız. Bu yüzden her konudan sonra mutlaka test kitabınızdaki ilgili bölümün testlerini bitirin. Bu aşamada çözemediğiniz sorularla karşılacaksınız ki bu çok normaldir. Test çözerken yapamadığınız sorularla uğraşmak yerine önce yapabildiğiniz soruları çözün yapamadıklarınızı en sona bırakın. Ardından yapamadıklarınız için çokca vakit ayırabilirsiniz. Bu süreçte farklı bakış açıları kazanacaksınız.

Bunlara Dikkat Edin!

Geometride başarılı olmanın şartlarından bir tanesi matematikteki rasyonel sayılar, köklü sayılar ve birinci dereceden denklemler gibi konular bilinmelidir.

Konular sırası ile çalışılmalı ardından test çözülerek konunun iyice pekişmesi sağlanmalıdır.

Geometri nasıl çalışılır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise günlük, haftalık ve aylık olarak tekrar yapmanız olacaktır. Geometrinin nankör bir ders olduğunu söylemiştik. Eğer yeteri kadar tekrar yapılmazsa bilgiler çabucak unutulur.

Kullanıcı Yorumları - 0 Yorum

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap