Fizik Nasıl Çalışılır?

  • 10 Ağustos 2019
  • 0 Yorum
Fizik Nasıl Çalışılır?

Fizik dersi fen grubu dersleri arasında yer almaktadır. Bu derste başarılı olabilmek için sayısal yetenekleri kullanmakla birlikte yorum yapabilmek gerekir. Elektrik akımları, optik, sıcaklık, vektör ve basit makineler gibi konuları barındıran fizik, birçok dersi içerisinde barındırmaktadır. Öğrencinin temelinin zayıf olmasından veya çevrede yayılan yanlış bilgilerden dolayı önyargı ile karşılanan bu dersten nasıl başarılı olabiliriz? Fizik dersi nasıl çalışılır? diye kafasında soru olan öğrenciler için hazırladığımız bu yazımızı okuyarak fizik dersinden daha başarılı olabilirsiniz.

Fizik Bilen Bir Adım Önde

Fizik dersi, tıp, mimarlık veya mühendislik alanlarında eğitim almayı düşünen üniversite adayları için son derece önemlidir. YKS sonuçlarına göre öğrencilerin fizik testindeki ortalaması düşük olduğu için bir soru fazla yapan aday birçok rakibinin önüne geçmiş olacaktır.


Fizikte Başarılı Olmak İçin Matematik

Fizik konuları dikkatlice incelendiğinde karşımıza oran-orantı, vektörler, fonksiyonlar, denklem çözme gibi matematik konularıyla karşılaşıyoruz. Eğer fizik dersine ön yargınız varsa bu ön yargıyı kırmanın en kolay yolu sağlam bir matematik alt yapısından geçiyor. Fizik nasıl çalışır sorusunun cevabını arayan öğrencilere vereceğimiz en temel cevap matematiğe önem vermeleri şeklinde olacaktır.

Fizik Dersinin Püf Noktaları

Ezberci değil yorumcu bir bakış açısına sahip olmalısınız. Formüllerin mantığını anlamak daha isabetli olacaktır.

Kısa kısa notlar almak ve formülleri bir kağıda yazmak başarınıza pozitif etki edecektir. Farklı kaynaklardan sorular çözerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Fizik dersi aslında geometriye benzemektedir. Yorum yeteneğinizi geliştirerek bu derste daha başarılı bir konuma gelebilirsiniz.

Fizik nasıl çalışılır sorusuna verilecek en net cevap şudur. Öncelikli olarak konuyu sağlam bir şekilde çalışın. Konuyu kavradıktan sonra farklı kaynaklardan sorular çözün. Son olarak denemelerle konuyu iyice pekiştirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları - 0 Yorum

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap